Doprava od 59 Kč

Benkor kayenský pepř 20g

Kód: 903
Neohodnoceno
Značka: Benkor
27 Kč 1 350 Kč / 1 kg
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Kayenský pepř Benkor

Detailní informace

Doprava od 59 Kč
Doprava od 59 Kč
Zdarma pro ČR od 3 000 Kč, SK od 119 €
Je zboží momentálně nedostupné?
Je zboží momentálně nedostupné?
Klikněte na Hlídat a Tim vám pošle zprávu, jakmile zboží naskladníme. Tlapku na to!

Detailní popis produktu

Kayenský pepř získávají se z nejostřejších typů kořeninových paprik, které se pěstují ve všech tropických oblastech.

Kayenský pepř jsou suché, drobné, kuželovité a ostře pálivé chilli papričky, které rostly původně v údolí řeky Cayen v dnešní Francouzské Guayaně.

Celé plody používáme do nakládané zeleniny a nebo podrcené jako dekorační ostré koření k masu i zelenině. Mleté koření do různých palčivých omáček, marinád, guláše. Kayenský pepř bývá v porovnání s chilli jemněji mletý.

Pálivost paprik se měří ve Scovillových jednotkách.

Pálivost nejznámějších plodin a koření přibližná pálivost dle SHU: sladká paprika 0 paprička pimento 300 paprička jalapeňo 5 500 paprička serrano 14 000 cayenský pepř 40 000 tabasco 45 000 paprička habanero 225 000 paprička red savina habanero 500 000 paprička bhut jolokia 1 000 000

Kayenský pepř bývá v porovnání s chilli jemněji mletý.

Přimícháte-li trochu kajenského pepře k jiným bylinám, působí jako katalyzátor - to znamená, že spouští reakci ostatních bylin a umocňuje jejich účinek. Funguje také jakostimulans, který čistí a ředí krev, a tím zrychluje metabolismus a krevní oběh. Dále pomáhá při mnoha trávicích obtížích. Možná vás skutečně překvapí informace, že když si dáte trochu chilli pod jazyk ve formě tinktury nebo prášku, můžete tím dokonce předejít srdečnímu infarktu. Tato bylina zastavuje vnitřní krvácení a lze ji použít i přímo jako první pomoc na povrchu těla při krvácejícím zranění.

Podobně jako citrony i kajenský pepř v těle rozkládá a uvolňuje hlen, což prospívá dutinám, průduškám i plicím a umožňuje čistší a snazší dýchání. Má vysoký obsah vitaminu A a C, ale obsahuje také některé vitaminy ze skupiny B, dále draslík a vápník, které oba půso­bí na tělo silně alkalicky. Nejaktivnější sloučeninou v kajenském pe­při je kapsaicin způsobující pálivost papriček, kterou vnímáme chutí i při dotyku (proto asijští a mexičtí kuchaři používají při manipulaci s těmi nejostřejšími chilli papričkami gumové rukavice). Právě páli­vost kajenského pepře přináší úlevu při bolestech, a proto se přidává do mnoha volně prodejných léků a mastí.

Lidem, kteří toto koření neznají, doporučuji, aby začali v dolní části stupnice. Pokud není na balení kajenského pepře tato hodnota uve­dena, jeho pálivost obecně odpovídá 40 000 Scovilleho jednotek. Vždy použijte nejprve jen malé množství a pálivost pepře vyzkou­šejte, dokud nezjistíte, jaké má vlastnosti a jak působí na vaše tělo.

Balení: 20g.

Doplňkové parametry

Kategorie: Koření
Hmotnost: 0.02 kg
EAN: 8595020340981
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: