Meruňková jádra hořká 100 g Fyton

Kód: 813
7 hodnocení
Značka: Fyton Jihlava
29 Kč 290 Kč / 1 kg
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Meruňková jádra jsou nejhojnějším zdrojem vitaminu B 17 . Jádra také poskytují mnoho minerálů, zejména hořčíku. Kromě vitamínu B17 jsou zdrojem vitamínu B15 a kyseliny salicylové.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Amyg-dalin dává jádrům jejich charakteristickou hořkou chuť a je obsažený například i v mandlích, jádrech broskví, třešní, nebo švestek. Jeho příznivý vliv na lidský organismus prochází neustálými výzkumy a v současnosti se zkoumá jeho vliv na prevenci vzniku nádorů. Každopádně se využívá jako součást prostředků proti dráždivému kašli, nebo proti nevolnostem. Jisté je to, že tělo se jím může předávkovat, protože při jeho trávení se uvolňuje toxický kyanovodík, proto by se denně nemělo zkonzumovat více jader než je jejich doporučené dávkování!

Upozornění: meruňková jádra obsahují amyg-dalin, jehož štěpením vzniká kyanovodík, který může způsobit otravu! Dospělé osoby s tělesnou hmotností nad 60kg nesmí z bezpečnostních důvodů užívat více než 1-2 jádra denně! U osob s nižší tělesnou hmotností než 60kg je potřeba denní dávku úměrně snižovat!

Uchovávejte jádra mimo dosah dětí, kterým se jejich konzumace nedoporučuje!

Doporučené dávkování: osoby nad 60kg 1-2 jádra denně, přičemž u osob s nižší váhou se musí denní dávka úměrně snižovat!

Složení: meruňková jádra hořká

Skladování: skladujte v suchém a chladném prostředí

Země původu: Turecko

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Zdravá výživa
Hmotnost: 0.1 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: